Paxful Partners with OKEx to Expand the Bitcoin Market in Africa

Paxful, giełda Bitcoinów typu peer to peer dla nowych użytkowników na pokładach samolotów współpracuje z OKEx, jedną z największych na świecie giełd Bitcoinów i Crypto oraz Over the Counter (OTC).

„Dzięki temu partnerstwu możemy dotrzeć do większej liczby użytkowników w rozwijających się regionach, wykorzystując istniejącą infrastrukturę i opcje płatności Paxful i dać im dostęp do korzyści płynących z zaawansowanej technologii i zróżnicowanego pakietu produktów OKEx“, powiedział Jay Hao, CEO OKEx, w oświadczeniu.

Osoby prywatne, głównie w Afryce Południowej i Nigerii, ale także w Kenii, Wietnamie, Rosji, Indonezji, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Indiach, Argentynie, Kanadzie, Chile, Korei, Niemczech, Francji, Japonii, Polsce, Turcji, Ukrainie i Wenezueli, będą teraz mogły doładować swoje konto OKEx poprzez wirtualne kioski Paxful.

Każdy może zarejestrować się i założyć wirtualny kiosk w Paxful, umożliwiając płatności za pomocą przelewów bankowych, portfeli online, kart podarunkowych, a nawet płatności gotówkowych.

„Aby pomóc w rozwoju społeczności kryptograficznej, firmy z branży coraz częściej współpracują ze sobą, aby zapewnić swoim użytkownikom więcej opcji“, powiedział Ray Youssef, CEO i współzałożyciel Paxful, przed dodaniem:

„Dzięki temu partnerstwu nie tylko otwieramy nowe możliwości dla klientów na obu platformach i zwiększamy funkcjonalność, ale również wspólnie przyczyniamy się do wzmocnienia całego ekosystemu i pomagamy uczynić kryptografię bardziej dostępną jako realną metodę płatności poprzez rozszerzenie jej na różne rynki geograficzne“.

Celem Paxful jest bankowanie osób nieposiadających rachunku bankowego, z naciskiem na Afrykę, ze względu na to, że kontynent ten nie posiada udogodnień bankowych.

Mówi się, że Nigeria i RPA rosną jako gorące punkty, a w szczególności Nigeria widzi 35 milionów dolarów w transakcjach typu „peer to peer bitcoin“ w okresie od maja do czerwca, podczas gdy RPA widziała 7 milionów dolarów.

Gwałtowny wzrost wolumenu handlu przypisuje się różnym elementom, w tym niepewności w „tradycyjnej“ gospodarce, rosnącej edukacji na temat kryptoekonomii oraz pojawieniu się różnych wirtualnych rynków walutowych w Afryce, które dają większe możliwości generowania dochodów dzięki bitcoinom“, mówią.

Paxful bitcoin volumes per week, lipiec 2020 r.

Chociaż Nigeria może być postrzegana jako bardzo biedny kraj, to pod względem gospodarczym jest ona w pewnym stopniu porównywalna z Rosją.

PKB Nigerii wzrósł do blisko 1,3 biliona dolarów dla około 200 milionów mieszkańców.

Jest to kraj o średnim dochodzie, graniczący z górnym środkiem i na ogół spokojny z pewnymi dobrze prosperującymi obszarami.

Mają rosnącą populację, która jest w dużej mierze młoda i zorientowana na technologie cyfrowe, co sprawia, że Bitcoin jest dobrym sposobem na dostęp do gospodarki internetowej, jeśli nie mają konta bankowego, jak również na zachowanie wartości.

„Oprócz tego, że Bitcoin Revolution jest zdecentralizowaną, wydajną i pozbawioną granic metodą płatności, jedną z najbardziej uderzających cech Bitcoin jest to, że jest uważany za doskonały sposób na zachowanie bogactwa w wielu krajach, zwłaszcza w niepewnych czasach. Często porównuje się go do metali szlachetnych, a konkretnie do złota, pod względem wartości przechowywania“, powiedział Youssef.

Dla RPA Bitcoin może ułatwić bardziej międzynarodowy handel, ponieważ ze względu na restrykcyjne przepisy uciążliwe jest przenoszenie kapitału do i z kraju.

Paxful tym samym zapewnia rurociąg do przenoszenia fiat w i z bitcoin, z tym partnerstwa łączącego 100 milionów użytkowników mówią.